Bine ai venit pe EasyLearning, Locul unde este cel mai usor sa inveti.

Ai acces oriunde si oricand la toate materialele de care ai nevoie.

Vezi ultimele anunturi

Anunturi

Fii la curent cu ultimele anunturi postate mai jos.

Înscriere teme de casă TEM master I-IISC/I-SIVA 2018-2019

Postat de Radescu Radu la Tehnologii şi Echipamente Multimedia - An Master I

Temele de casă la TEM pentru grupele de master I-IISC și I-SIVA sunt disponibilie pentru înscriere în intervalul 12 octombrie ora 16:00 - 19 octombrie ora 16:00, din conturile personale de utilizatori, în platforma Easy-Learning 2.0.

 

Instrucțiunle generale de acces în conturi și de înscriere/predare/susținere teme se găsesc aici.

 

Atenție! În intervalul de înscriere, cât timp temele sunt active pentru alocare, orice modificare de opţiune este posibilă. Un student poate renunţa la o temă deja bifată în platformă (prin opţiunea de ştergere) şi se poate înscrie la o alta, dintre cele rămase disponibile în acel moment. Situaţia finală a repartizării temelor se va considera ca fiind cea din momentul în care se încheie perioada de înscrieri.

 

Important! Înainte de înscrierea efectivă la temele disponibile (în număr de 33 de teme pentru fiecare grupă) vă rog parcurgeți cu atenție întreaga listă de mai jos, pentru a vă convinge că ați înțeles exact formularea temei și aria de acoperire. Având în vedere că există familii de teme cu subiecte apropiate, pentru evitarea confuziilor și încadrarea corectă în cerințe este important ca la rezolvarea temei să se respecte exact tratarea subiectului specific formulat în cerințe, fără a intra în domeniul altor teme similare.

 

Listă teme de casă TEM master I-IISC/I-SIVA 2018-2019

1. Discurile Blu-Ray actuale: principii, tehnologii specifice de gravare și lectură, performanțe (densitate de informație, viteză, lărgime de bandă, consum etc.), soluții, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
2. Camere foto-video digitale high-end de ultimă generație: senzori, tehnologii, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
3. Camere digitale pentru era smartphones & portable devices: senzori, tehnologii, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
4. Scanner-e 3D ultraperformante: metode de scanare, tehnici de construcție a imaginii, implementări, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
5. Tehnologia ICR (Intelligent Character Recogntion) pentru recunoașterea scrisului de mână: principii și metode de recunoaștere, soluții bazate pe logică fuzzy și rețele neurale, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
6. Analiza comparativă a standardelor de compresie JPEG-2000/JPEG-LS si JBIG/JBIG2: exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
7. Analiza comparativă a standardelor de compresie MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, MPEG-7: exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
8. Standarde și formate audio (lossy & lossless) & video actuale (MP4, MKV, H264, 3GP, FLV etc.), codecpacks, multimedia & HD players: principii, tehnologii, soluții, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
9. Tehnologia imaginilor 3D, 4D, ...,, XD în cinematografie, televiziune și entertainment (IMAX 3D, X-4, X-5, X-6, X-7 etc.): principii, tehnologii, soluții, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
10. Tehnologii și echipamente Smart TV de ultimă generație: principii fizice și constructive, specificații și performanțe, soluții și modele de implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
11. Tehnologii de tip Building Video Mappping: provocări, principii fizice, soluții constructive, funcționare, implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
12. Proiectoare video 3D: principii fizice, soluții constructive, funcționare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
13. Soluţii şi servicii pentru sisteme HDTV şi On-Demand TV: principii, specificații, implementare, exemple, studii de caz detaliate (ex.: tehnologiile folosite de HBO GO, Netflix, Mubi etc.), aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
14. Streaming audio live pe Internet: principii, specificații, formate audio, tipuri de conversie, probleme tehnice, soluții de implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
15. Streaming video live pe Internet: principii, specificații, formate video, tipuri de conversie, probleme tehnice, soluții de implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
16. Tehnologia Eye-Tracking: principii fizice, specificații HRTF, implementare, soluții, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
17. Sisteme digitale avansate de sunet 3D (surround N.1 & beyond, sisteme stilizate, DVD-Audio, standarde Dolby Digilal, DTS, SDDS, THX, PS3 etc.), principii fizice, soluții constructive, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
18. Metode avansate de watermarking pentru fișiere digitale multimedia (foto, audio, video): principii, tehnologii, soluții, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
19. Tehnologii de ultimă generație în sinteza și prelucrarea sunetului: principii fizice, acustica 3D, metode de generare și procesare complexă, soluții de implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
20. Tehnologia Google Glass: principii fizice, specificații, modele de implementare, soluții, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
21. Tehnologia HoloFace: provocări, inovații, principii fizice, algoritmi avansați, soluții și modele de implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
22. Componente multimedia în sisteme avansate pentru case inteligente (smart home) în contextul IoT (Internet of Things): arhitecturi, tehnologii, soluții de implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
23. Soluţii multimedia de gestiune a hărţilor geo-spaţiale/geo-referenţiate suprapuse (de tip multi-layer) din servere cartografice pentru aplicaţii de management şi inventariere a resurselor de patrimoniu material: cerinţe, soluții de implementare, metode de reprezentare şi vizualizare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
24. Componente multimedia în sisteme avansate pentru orașe inteligente (smart city): arhitecturi, tehnologii, soluții de implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
25. Tehnologii și sisteme ultrabooks+: principii, inovații, specificați, implementare, soluții, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
26. Solutii avansate de realizare a animațiilor interactive in aplicații multimedia complexe: exemple, studii de caz detaliate, implementări practice, comparații, tendințe de perspectivă
27. Metode de indexare automată după conținut în contextul datelor multimedia (Multimedia Information Retrieval) și impactul asupra gestionării conținutului multimedia al rețelelor de socializare: principii, algoritmi, implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
28. Tehnologia lentilei bionice: abordare holistică actuală: principii fizice, soluții constructive, funcționare, implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
29. Dispozitive polimorfe Nokia folosind nanotehnologii avansate: principii fizice și constructive, funcționare, implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
30. Rețele multimedia de ultimă generație: cerințe și soluții specifice, transferuri de date multimedia, topologii, particularități, caracteristici, performanțe, tipuri, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
31. Sincronizarea multimedia în sisteme de ultimă generație: principii, cerințe specifice pentru tipurile de media, compoziții spațio-temporale, soluții de implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
32. Proiectarea sistemelor multimedia de ultimă generație: principii, componente HW-SW, tehnologii, interfețe, instrumente, criterii de evaluare, generații, soluții de implementare, exemple, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă
33. Elaborarea conceptelor multimedia avansate - dezvoltare HW, mobilitate, scalabilitate, modularitate, interactivitate, direcții de cercetare actuale (cu exemple, soluții, studii de caz detaliate, aplicații practice, comparații, tendințe de perspectivă)

Înscriere teme Proiect 3 IVF 2018-2019

Postat de Radescu Radu la Proiect 3 - An IV

Temele de Proiect 3 pentru grupele 441F și 442F sunt disponibilie pentru înscriere în intervalul 12 octombrie ora 12:00 - 19 octombrie ora 12:00, din conturile personale de utilizatori, în platforma Easy-Learning 2.0.

 

Instrucțiunle generale de acces în conturi și de înscriere/predare/susținere teme se găsesc aici.

 

Atenție! În intervalul de înscriere, cât timp temele sunt active pentru alocare, orice modificare de opţiune este posibilă. Un student poate renunţa la o temă deja bifată în platformă (prin opţiunea de ştergere) şi se poate înscrie la o alta, dintre cele rămase disponibile în acel moment. Situaţia finală a repartizării temelor se va considera ca fiind cea din momentul în care se încheie perioada de înscrieri.

 

Important! Înainte de înscrierea efectivă la temele disponibile (în număr de 36 pentru un total de 35 de studenți) vă rog parcurgeți cu atenție întreaga listă de mai jos, pentru a vă convinge că ați înțeles exact formularea temei și aria de acoperire. Având în vedere că există familii de teme cu subiecte apropiate, pentru evitarea confuziilor și încadrarea corectă în cerințe este important ca la rezolvarea temei să se respecte exact tratarea subiectului specific formulat în cerințe, fără a intra în domeniul altor teme similare.

 

Project 3 IVF 2018-2019 - List of themes / Computer Architectures

1. Multi-core microprocessor specific architectures for desktop and server systems: block diagrams, function (operating procedure), examples, case studies and comparisons

2. Multi-core microprocessor specific architectures for mobile systems: smart phones and portable devices: block diagrams, function (operating procedure), examples, case studies and comparison

3. Multi-core microprocessor specific architectures for notebook and laptop systems: block diagrams, function (operating procedure), examples, case studies and comparisons

4. Dual-core microprocessor specific architectures: block diagrams, function (operating procedure), examples, case studies and comparison

5. Quad-core microprocessor specific architectures: block diagrams, function (operating procedure), examples, case studies and comparisons

6. Octa-core microprocessor specific architectures: block diagrams, function (operating procedure), examples, case studies and comparison

7. Microprocessor specific architectures for embedded systems: block diagrams, function (operating procedure), examples, case studies and comparisons

8. SOC (System-On-Chip) specific architectures: block diagrams, function (operating procedure), examples, case studies and comparison

9. Massive parallel systems in mainframe specific architectures: models, examples, case studies applications and comparisons

10. Massive parallel systems in supercomputer specific architectures: models, examples, case studies, applications and comparison

11. Massive parallel systems in cluster specific architectures: models, examples, case studies, applications and comparisons

12. Massive parallel architecture systems in cloud computing specific architectures: models, examples, case studies, applications and comparison

13. Massive parallel architecture systems in cluster of workstations (COW) specific architectures: models, examples, case studies, specific applications and comparisons

14. Massive parallel architecture systems in grid specific architectures: models, examples, specific applications and comparisons, case studies on the Internet network mode

15. Massive parallel architecture systems in hyper-cube specific architectures: models, examples, applications and comparisons, case studies on particular network topologies

16. APO technology (Apple Performance Optimization): basic & detailed concept, implementation solutions, application examples, case studies and comparisons

17. GPU versus CPU: block diagrams, function (operating procedure), benchmarking, performance and perspectives (future trends), specific applications, examples, case studies and comparisons

18. Nvidia GPU architectures comparison (Fermi, Kepler, Maxwell, Pascal, Tesla): block diagrams, operating procedures (functions), testing and performance analysis (benchmarking), implementation, examples, case studies, overall and case-specific comparison

19. Bluetooth wireless interfaces: specifications, classes, protocols, network architectures (piconet and scatternet), performance analysis, trends, examples, case studies, applications and comparisons

20. Wi-Fi wireless interfaces: specifications, classes, protocols, network architectures, performance analysis, trends, examples, case studies, applications and comparisons

21. Bus standards in specific applications for instrumentation systems and data acquisition systems: classes & familes, protocols, features & characteristics, operational details, block & time diagrams, performances,

examples, case studies and comparisons
22. Buses on optical fiber: description, features & characteristics, advantages & benefits, architectures,

protocols, throughput performance, examples, case studies, applications and comparions
23. Actual and future trends in recent super-buses specific implementations: features & characteristics,

advantages & benefits, performance analysis, examples, case studies, applications and comparisons
24. Impact of superconductor’s technology development on recent and future computing systems: novelty,

breaking points, trends, models & solutions, advantages & benefits, performance analysis, examples, case studies, specific applications and comparisons

25. ARM vs AVR microcontroller architectures: models, block diagrams, solutions and specific implementations, examples, case studies, applications and comparisons

26. APU (Accelerated Processing Unit / Advanced Processing Units): models, block diagrams, specific implementations, advantages and benefits, examples, case studies, applications and comparisons

27. Multiprocessors vs Multicomputers: models, block diagrams, solutions and implementations, advantages and benefits, trends, examples, case studies, applications and comparisons

28. NOW (Network of Workstations) architectures: models, diagrams, solutions and implementations, advantages and benefits, specific features, trends, examples, case studies, applications and comparisons

29. Modern standards of Random Access Memory (RAM) for recent (last three years) computer systems (desktop & mobile): models, description, block diagrams & time diagrams, operations & functioning,examples, case studies, trends and comparisons

30. Specialized models (not general purpose!) of cache memory for recent (last three years) computing systems (desktop & mobile): structure, addressing & indexing, functions, connections to CPU & RAM, features and parameters (capacity, access time, etc.), performance analysis (speed, bandwidth, etc.), examples, case studies, applications and comparisons

31. BIOS vs UEFI: principles, operating mode, structural levels, standards, evaluation criteria, analysis, comparisons, trends

32. Modern architectures of Input-Output channels for recent (last three years) computing systems: I/O interfaces, specialized I/O controllers and processors, examples, case studies, applications and comparisons

33. Advanced DMA controllers for recent (last three years) computing systems: models, principles, construction & implementation, functioning & protocols, examples, case studies, applications and comparisons

34. Advanced IRQ controllers for recent (last three years) computing systems: models, principles, construction & implementation, functioning & protocols, examples, case studies, applications and comparisons

35. Implementation of virtual memory in recent versions (last five years) of Windows operating systems: models, principles, addressing mode, pages and/or segments management, performance analysis, examples, case studies and comparisons

36. Implementation of virtual memory in recent versions (last five years) of Unix/Linux operating systems: models, principles, addressing mode, pages and/or segments management, performance analysis, examples, case studies and comparisons

Rezultate MASE master I-IISC 2017-2018

Postat de Radescu Radu la Managementul Activităţilor cu Suport Electronic - An Master I

 

MASE master I-IISC 2017-2018

TC

PR

LAB

EX

B

TOTAL

NOTA

Nr

Nume şi prenume

 10p

20p  20p 50p 10p    

1

Bălaşa S.G. Andrei-Sorin

0

0

 0   0   A

2

Bodor C. Stelian

10

19

18,3 38  10 95,3 10

3

Bonteanu C.I. Adriana

9,5

15

 13,9 23  6 67,4 7

4

Călin Al. Horia-Alexandru

10

16

 14,3 40  0 80,3  8

5

Ciovică D.L. Ana Maria

10

16

21,7 47  5 99,7 10

6

Cojocaru C. Magda

10

18

 18,4 46  10 102,4 10

7

Diaconescu F.D. Oana Ramona

 0

12

 9,3 31,5  2 54,8 6

8

Floarea C. Florin-Adrian

10

19

18,1 42 6 95,1 10

9

Florea I.G. Roxana Daniela

10

15

 13,8 31  2 71,8 7

10

Florea O. Andreea Maria

 0

19

1,3    2   A 

11

Fudulu A. Andrei-Lucian

7

17

 12,4 29  1 66,4 7

12

Ilie V. Andreea-Mihaela

10

14

 13,9 34 7 78,9 8

13

Ioniţă D. Gabriel

10

19

 14,4 22,5  9 74,9 8

14

Işpan V. Denisa-Elena

10

18

 20,7 46 10 104,7 10

15

Ivan I.N. Alexandru-Cosmin

 0

0

0   0   A 

16

Lupoaica F. Florentina-Evelina

10

0

10,9    3   A 

17

Manciu D.I. Irina Petra

10

15

17,3 38  10 90,3 9

18

Neagoe C. Eduard Cosmin

 0

0

 0    0   A 

19

Nica C. Bogdan-Adrian

7

10

4,7 32  1 54,7 6

20

Niculae Gh. Ruxandra-Magdalena

9

16

18,3 36  1 80,3 8

21

Păun A. Carol-Nicolae

8

16

 8,1 27  1 60,1 A/6

22

Pescăruş S. Cristian-Daniel

0

0

 0    0   A 

23

Rîpeanu I. Andrei

9

12

 13,6 21  5 60,6 6

24

Silion M Cristina Ionela Georgiana

 0

0

0   0   A 

25

Stancana Mihail-Cristian

 9

0

 5,8 21 2   A

26

Tănasi M. Sorina-Elena

 0

14

 5,6 28 2 49,6 5

27

Tomescu Al. Cătălina Daiana

10

19

10,7 28  2 69,7 7

28

Trifu L. Alexandru-Nicolae

10

17

 15,8 40  2 84,8 9

29

Tudose I.C. Gloria-Cristiana

10

15

 15,6 22  6 68,6 7

30

Vintilă T.F. Andrei

 0

0

 0    0   A 

 

Rezultate ASC IIIA & restanțe și diferențe IVA, IVB, IVF 2017-2018 / 5-6 iunie

Postat de Radescu Radu la Arhitectura Sistemelor de Calcul - An III

REZULTATE ASC IIIA & IVA, restanțe și diferențe IVB, IVF, sesiunea iunie, 2017-2018

 

* LAB < 15: fără drept de intrare în examen în sesiunea de vară (refacere test laborator în sesiunea de toamnă, în prima dintre cele două zile de examen programate în septembrie)

* A = absent: refacere disciplină în anul universitar următor

** LC = lucrări curs: punctajul suplimentar va fi luat în considerare (înmulțit cu 2) numai în situația în care este îndeplinită în prealabil condiția de promovare (T = min. 50)

În caz de nepromovare, segmentele (P1 sau P2) cu un punctaj de cel puțin 12, marcate cu bold în tabel, se echivalează pentru sesiunea următoare

Rezultatele din sesiunea de toamnă 2018 sunt evidențiate prin culoarea verde

 

 

 

 

 

 

 

 

431A

LAB

P1

P2

TC

LC**

TOTAL

NOTA

ALEXE C. Vlăduţ‐Alexandru

25

14

15,5

 8

 

62,5

6

ANEGROAEI I. Costin‐Claudiu

26,5

15

23

 8

 1

74,5

8

BĂLOIU M.F. Floris‐Robert

23

16

20,5

 9

 3

74,5

8

BĂNICĂ D.M. Marian‐Valentin

26

20

24,5

 8

 1

80,5

8

BEJAN O. Andrei‐Cristian

15

 4

 0,5

 8

 

27,5

3

BUCUR Ș. Elena‐Daniela

16,5

 3/16

13

 8

 1

40,5/54.5

4/6

CHIVA C. Anamaria‐Loredana

22,5

15

21,5

 7,5

 4

74,5

8

 

COMAN T.N. Emil‐Marian

21

 

 

 4,5

 

 

 

COSTACHE M. George‐Cristian

27,5

23

22

 7,5

 5

90

9

 

CRISTEA L. Alexandru‐Marius

23,5

13

19

 8,5

 2

68

7

 

FEODOT D. Octavian‐Ştefan

18

18

 2,5/28

 7

 

45,5/71

4/7

FTADEEV‐BRAD Gh. Arina‐Iulia

28

18

24

 8

 4

86

9

 

GOGIOIU‐CANDEORI C. Alexandru‐Cristian

15

 0

 0

 8

 

23

2

GRIGORE D.C. Cristian‐Gabriel

A*

 

 

 0

 

 

 

 

HÎRJOGHE I. Remus‐Hariton

17,5

 5,5

21,5

 6

 

50,5

5

IONAŞCU F. Ana‐Maria‐Denisa

23

21,5

23

 5

 1

74,5

8

IORGA M. Andrei‐Florin

16,5

10/3

10

 8

 2

44,5/37,5

4/4

 

MINEA C.L. Andrei

21

 9,5/22

 9.5/23

 0

 

40/66

4/7

 

NICOLA G. Robert

17

 0

 0

 4

 

21

2

NIŢURĂ Gh. Vlad‐Gabriel

12*

 

 

 7,5

 

 

 

RĂDULESCU Gh.L. Alexandru‐Laurenţiu

A*

 

 

 0

 

 

 

 

RÎCU V.B. Andrei‐Corneliu

20

15

 1,5/22,5

 7

 

43,5/64,5

4/7

 

SÎRBU C. Bogdan‐Andrei

16

 0/17,5

 0

 7

 1

23/40,5

2/4

 

SOLTUZ V. Alexandru‐Ionel

21,5

15

14

 7 

 1

59,5

6

 

STROIE S. Sebastian‐Ioan

18

15,5

18

 7

 

58,5

6

ZAHARENCU E.L. Robert‐Gabriel

18,5

 4/10

11/16

 6,5

 1

40/52

4/5

MANEA A.C. Ionuț Robert 441A (dif.)

19,1e

12

15 

 3,5

 

49,6 

5 

 

STÎNĂ C. Victor 441A (dif.)

27

22

15,5

 

 

64,5 

 

TRĂISTARU M. Indru-Theodor 441A (dif.)

16,5e

12

 0

   

28,5

3

432A

LAB

P1

P2

TC

LC**

TOTAL

NOTA

 

BRATU G. Roberta‐Mihaela

21,5

14

 1,5/0,5

 6

 1

43/42,5

4/4

 

BUCULEI D.R. Ana‐Maria‐Raluca

13*

 

 

 2,5

 2

 

 

 

CHIVU I. Florinel

18

22

 8

 9

 2

61

6

CIUFU M. Valentin‐Cătălin

21,5

 6

15

 7

 3

55,5

6

COSMESCU A. Cezar‐Victor

15

 0

 0

 5

 2

 20

2

DUMITRU D. Mihnea‐Alexandru

22

10/6,5

12

 2,5

 1

46,5/43

4/4

GARGALÂC L. Robert‐Florian

20

14,5

21

 6

 

61,5

6

GOJGAR I. Larissa‐Anamaria

18

8

4,5

 6,5

 

37

4

HUŢU M.V. Marius‐Ionuţ

16

 0

 3

 0

 

19

2

IVAN D. Dumitru‐Cosmin

18

  9,5

 0

 7

 

34,5

4

 

MANEA N. Radu‐Valentin

19,5

19

 9

 8,5

 2

60

6

 

MARCU M. Mihai‐Marian

25

13

12

 4

 2

58

6

MATEESCU G. Miruna‐Ioana

22

15

16

 9

 4

70

7

 

MICU M. Alexandru‐Vlad

15

1

0

 3

 

19

2

MODORAN I. Alexandru‐Cristian

15,5

15

10

 7

 

47,5

4

 

NIŢOIU D. Andrei

16,5

23

6

 7

 1

46,5/53,5

5

NIŢU V. Ioana‐Lavinia

15

 0

 3,5

 4

 

22,5

2

PARALESCU S.J. Andra‐Maria

15

13

4,5

 6

 

38,5

4

 

POPESCU V. Daniel‐Georgian

29,5

20

24

 7,5

 3

87

9

 

SĂCEANU C. Nicolae‐Mihai

12,5*

 

 

 0

 

 

 

 

SCUTARU C. Alexandru

23,5

14

19,5

 2,5

 1

61,5

6

 

STAN I. Andrei‐Stelian

23

21

18

 8,5

 2

74,5

8

ȘTEFAN N. Nicolae

13,5*

 

 

 0

 

 

 

 

TABAC C. Andreina‐Elena

29,5

28

 25,5

 9,5

 3

98,5

10

 

ŢAPU M. Mihai‐Ciprian

15,5

 0

 4

 0

 

19,5

2

ŢUGUI I. Alin‐Mihai

16

 0

 0/7

 4

 

20/27

2/3

VLAD M. Oana‐Maria

23

20

 8

 8

 3

65

7

 

ALEXE F. Cristian 442A (dif.)

19,6e

12

18

 

 

49,6 

5 

 

DUMBRAVĂ Gh. Simona 442A (dif.)

20,3e

18

12/10

 2,5

 

52,8 

5 

 

MIU C.D. Cosmin Ștefan 442A (dif.)

15e

19

12

 3,5

 

49,5 

5 

NEHOIANU I. Elena Cristiana 442A (dif.)

19,4e

20

12,5 

 3

 

54,9 

6 

 

PUIU Șt. Claudia Adelina 442A (dif.)

15,1e

14

 9/16

 3,5

 1

41,6/49,6

4/5

 

SIMION D. Radu Alexandru 442A (dif.)

15,8e

 0

 0

 

 

15,8 

2 

UNGUREANU C.C. Teodora Giorgiana 442A (dif.)

15,4e

 8

 15

 5

 3

49,4 

5 

433A

LAB

P1

P2

TC

LC**

TOTAL

NOTA

 

ALEXANDRESCU Gh. Andrei

27

19

12

10

 4

76

8

 

ANDREI G.D. Gabriel‐Dorian

16

 4/9

12,5

 5

 1

37,5/42,5

4/4

BUŞAGĂ Gh. Magdalena‐Daniela

21

 6,5

20

 8

 5

65,5

7

CARTA P. Claudia Gabriella

26,5

19

25

10

 5

90,5

9

 

CIOLOVAN Gh. Mihai Adrian

16

 

 

 7

 

 

 

DUMITRU D. Teodor‐Mihai

24

13

19,5

 8

 5

74,5

8

 

FLOREA D. Ioana‐Adina

18,5

 3

 6

 8,5

 

36

4

GEORGESCU I. Mihai‐Adrian

A*

 

 

 0

 

 

 

 

IORDĂNESCU V. Irina‐Maria

16

 6/3

10,5

 9

 4

41,5/38,5

4/4

LUPEA A.D. Rareş‐George

14*

 

 

 7

 1

 

 

MANDA V. Mihai‐Lucian

16

19

12,5

 8,5

 1

58

6

MOLDOVEANU G. Radu‐Nicolae

18

9

14,5

 7,5

 2

53

5

NEACŞU D. Alexandru‐Ovidiu

15

8

14

 7

 2

44

4

PREDA E. Alin‐Ionuţ

18,5

 9/18

 6,5/15

 9

 

43/60,5

4/6

ROBESCU V. Mihai

21,5

14

19

 8

 

62,5

6

 

RUJAN H. Liviu

23

13

14,5

 8

 3

64,5

7

RUSU V.M. Mihai‐Alexandru

18

10

15

 6,5

 2

53,5

5

SOCEANU T.C. Mircea‐Andrei

22

15

12

 8

 4

65

7

 

SONU I. Daniel‐Marius

17,5

 1/9,5

12

 2,5

 2

33/41,5

3/4

 

STOICA D. Gabriel‐Cristian

28

23

28

 9

 4

96

10

 

TIMOFTE N. Gabriel‐Sorin

A*

 

 

 0

 

 

 

 

UNGUREANU C.N. George‐Alexandru

14*

 

 

 2,5

 

 

 

 

URUCU M.C. Marius‐Cristian

26

23

21

 7

 5

87

9

 

VODĂ B.C. Mihai‐Alexandru

20

13

12

 9,5

 5

64,5

7

VULPEȘ T.C. Tiberiu‐Alexandru

21,5

15

20

 4,5

 2

65

7

 

ZAMURA I.M. Ioana‐Ancuţa

19

13,5

8

 9

 

49,5

5

BARON B. Daniel 443A (dif.)

15,5e

15

12/19

 

 

42,5/49,5

4/5

IOSIF D.D. George Mădălin 443A (dif.)

21,5e

12

13,5 

 7,5

 

54,5 

6 

 

ÎNALTU M. Roxana Elena 443A (dif.)

19,3e

22,5 16

 4

  61,8 6  

NICOLAE I. Andrei 443A (dif.)

15,8e

18,5

13

 2,5

 

49,8

5

PĂFĂLUȚĂ M.S. Răzvan Ștefan 443A (dif.)

22,4e

12/15,5

12

 

 

49,9

5

 

SANDU A. Marian Nicolae 443A (dif.)

16e

6,5  12

 2/24

  36,5/58,5 4/6  

SAVASTRE V. Patricia Magdalena 443A (dif.)

20,8e

 6  8  7   34,8/41,8 4/4

434A

LAB

P1

P2

TC

LC**

TOTAL

NOTA

 

ANDREI E. Răzvan

20,5

11

12

 7,5

 2

55

6

BOERU S. Mihai‐Alexandru

19

25

16,5

10

 2

74,5

8

BURUNOV N. Cristian‐Iulian

A*

 

 

 0

 

 

 

 

CĂUIA I.C. Cristian Andrei

12*

 

 

 6

 2

 

 

DEMETER T. Andrei‐Tiberiu

27

14

12

 6

 1

61

6

DOBRE I. Alexandru

18,5

 0/18

 0/22

 3

 

21,5/61,5

2/6

DRAGNE F. Ioana

24

16

21

 9

 3

76

8

 

ENE S. Valentin

23,5

14

8

 7

 1

54,5

6

GRIGORE‐CALEN V.I. Alexandru

24

15

13

 6,5

 1

60,5

6

GROZEA C. Marius‐Valentin

23

21

13,5

 0

 

57,5

6

IORDACHE C.L. Florin‐Nicolae

22,5

14

23

 8

 4

75,5

8

 

JIPPA R.D. Bogdan‐Costin

18,5

 0/20

 7/18

 5,5

 

31/62

3/6

LUPA V. Vlad‐Marius

20

 7/22

 9,5/20

 7

 2

43,5/71

4/7

MĂRĂŞESCU N.C. Nicolae‐Robert

24

17

13,5

 8

 1

64,5

7

 

MIRCEA C. Andrei‐Marius

19,5

 5/7

 8/7

 0

 

32,5/33,5

3/3

MITITELU T.C. Eduard‐Tatian

22,5

12

17

 9

 2

64,5

7

 

OTOBÎCU B.V. Alexandru‐Mihai

21,5

14,5

17

 8

 2

65

7

PETRE I. Florin‐Cătălin

24

10/22

 8/10,5

 0,5

 

42,5/57

4/6

RONEA D. Constantin‐Laurenţiu

18,5

 0/5

 1/0

 2

 1

21,5/25,5

2/3

STAN N. Carmen Camelia

22,5

16,5

17,5

 6

 1

64,5

7

ZĂVOIANU P. George

20,5

13

13

 7

 1

55,5

6

 

EFTIMIE Gh. Vlad Mihai 444A (dif.)

18,2e

7,5

12

 

 

37,7

4

POPP M. Matei Aurelian 444A (dif.)

17,8e

11/15,5

16,5

   

45,3/49,8

4/5

435A

LAB

P1

P2

TC

LC**

TOTAL

NOTA

 

AVRĂMESCU M.C. Mihai Cătălin

21,2e

17

18 

 8,5

 5

74,7 

 

BRATU C.V. Alexandru-Gabriel

18,5e

17

14,5

 0

 

50

5

CIOACĂ Al. Marius

15,8e

12 

17 

 7

 

51,8 

COSTEA I.V. Cosmin

15e

 

 

 4

 

 

 

DINICĂ V. Adrian-Viorel

A*

 

 

 0

 

 

 

 

IOANA P. Nicolița Alexandra

17,5e

 1

 8

 0

 1

26,5

3

 

* LAB < 15: fără drept de intrare în examen în sesiunea de vară (refacere test laborator în sesiunea de toamnă, în prima dintre cele două zile de examen programate în septembrie)

* A = absent: refacere disciplină în anul universitar următor

** LC = lucrări curs: punctajul suplimentar va fi luat în considerare (înmulțit cu 2) numai în situația în care este îndeplinită în prealabil condiția de promovare (T = min. 50)

În caz de nepromovare, segmentele (P1 sau P2) cu un punctaj de cel puțin 12, marcate cu bold în tabel, se echivalează pentru sesiunea următoare

Rezultatele din sesiunea de toamnă 2018 sunt evidențiate prin culoarea verde

 

Rezultate ASC IIIA IVA pe pagina de atm/ASC

Rezultate ASC IVB IVB pe pagina de atm/ASC

Rezultate laborator ASC IIIA 2017-2018

Postat de Radescu Radu la Arhitectura Sistemelor de Calcul - An III

* LAB < 15: fără drept de intrare în examen în sesiunea de vară (refacere test laborator în sesiunea de toamnă)

* A = absent: refacere disciplină în anul universitar următor

** LC = lucrări curs: punctajul suplimentar va fi luat în considerare numai în situația în care este îndeplinită în prealabil condiția de promovare (T > 50)

 

 

 

 

 

 

 

 

431A

LAB

P1

P2

TC

LC**

TOTAL

NOTA

ALEXE C. Vlăduţ‐Alexandru

25

14

 

 

 

 

 

ANEGROAEI I. Costin‐Claudiu

26,5

15

 

 

 

 

 

BĂLOIU M.F. Floris‐Robert

23

16

 

 

 

 

 

BĂNICĂ D.M. Marian‐Valentin

26

20

 

 

 

 

 

BEJAN O. Andrei‐Cristian

15

 

 

 

 

 

BUCUR Ș. Elena‐Daniela

16,5

 

 

 

 

 

CHIVA C. Anamaria‐Loredana

22,5

15

 

 

 

 

 

COMAN T.N. Emil‐Marian

11,5*

 

 

 

 

 

COSTACHE M. George‐Cristian

27,5

23

 

 

 

 

 

CRISTEA L. Alexandru‐Marius

23,5

13

 

 

 

 

 

FEODOT D. Octavian‐Ştefan

18

 

 

 

 

 

FTADEEV‐BRAD Gh. Arina‐Iulia

28

18

 

 

 

 

 

GOGIOIU‐CANDEORI C. Alexandru‐Cristian

15

 

 

 

 

 

GRIGORE D.C. Cristian‐Gabriel

A*

 

 

 

 

 

 

HÎRJOGHE I. Remus‐Hariton

17,5

 

 

 

 

 

IONAŞCU F. Ana‐Maria‐Denisa

23

 

 

 

 

 

IORGA M. Andrei‐Florin

16,5

 

 

 

 

 

 

MINEA C.L. Andrei

21

 

 

 

 

 

 

NICOLA G. Robert

17

 

 

 

 

 

NIŢURĂ Gh. Vlad‐Gabriel

12*

 

 

 

 

 

RĂDULESCU Gh.L. Alexandru‐Laurenţiu

A*

 

 

 

 

 

 

RÎCU V.B. Andrei‐Corneliu

20

15

 

 

 

 

 

SÎRBU C. Bogdan‐Andrei

16

 

 

 

 

 

 

SOLTUZ V. Alexandru‐Ionel

21,5

15

 

 

 

 

 

STROIE S. Sebastian‐Ioan

18

 

 

 

 

 

ZAHARENCU E.L. Robert‐Gabriel

18,5

 

 

 

 

 

MANEA Ionuț Robert 441A (dif.)

 e

12

 

 

 

 

 

432A

LAB

P1

P2

TC

LC**

TOTAL

NOTA

BRATU G. Roberta‐Mihaela

21,5

14

 

 

 

 

 

BUCULEI D.R. Ana‐Maria‐Raluca

13*

 

 

 

 

 

 

CHIVU I. Florinel

18

 

 

 

 

 

CIUFU M. Valentin‐Cătălin

21,5

 

 

 

 

 

COSMESCU A. Cezar‐Victor

15

 

 

 

 

 

DUMITRU D. Mihnea‐Alexandru

22

 

 

 

 

 

GARGALÂC L. Robert‐Florian

20

 

 

 

 

 

GOJGAR I. Larissa‐Anamaria

12,5*

 

 

 

 

 

HUŢU M.V. Marius‐Ionuţ

16

 

 

 

 

 

IVAN D. Dumitru‐Cosmin

18

  

 

 

 

 

 

MANEA N. Radu‐Valentin

19,5

19

 

 

 

 

 

MARCU M. Mihai‐Marian

25

 

 

 

 

 

MATEESCU G. Miruna‐Ioana

22

15

 

 

 

 

 

MICU M. Alexandru‐Vlad

15

 

 

 

 

 

MODORAN I. Alexandru‐Cristian

12,5*

15

 

 

 

 

 

NIŢOIU D. Andrei

13,5*

 

 

 

 

 

NIŢU V. Ioana‐Lavinia

15

 

 

 

 

 

PARALESCU S.J. Andra‐Maria

12*

13

 

 

 

 

 

POPESCU V. Daniel‐Georgian

29,5

20

 

 

 

 

 

SĂCEANU C. Nicolae‐Mihai

12,5*

 

 

 

 

 

 

SCUTARU C. Alexandru

23,5

14

 

 

 

 

 

STAN I. Andrei‐Stelian

23

 

 

 

 

 

ȘTEFAN N. Nicolae

13,5*

 

 

 

 

 

 

TABAC C. Andreina‐Elena

29,5

28

 

 

 

 

 

ŢAPU M. Mihai‐Ciprian

15,5

 

 

 

 

 

ŢUGUI I. Alin‐Mihai

16

 

 

 

 

 

VLAD M. Oana‐Maria

23

20

 

 

 

 

 

ALEXE Cristian 442A (dif.)

 e

12

 

 

 

 

 

DUMBRAVĂ Simona 442A (dif.)

 e

18

 

 

 

 

 

MIU Cosmin Ștefan 442A (dif.)

 e

 

 

 

 

 

NEHOIANU Elena Cristiana 442A (dif.)

 e

20

 

 

 

 

 

PUIU Claudia Adelina 442A (dif.)

 e

14

 

 

 

 

 

SIMION Radu Alexandru 442A (dif.)

 e

 

 

 

 

 

UNGUREANU Teodora 442A (dif.)

 e

 

 

 

 

 

433A

LAB

P1

P2

TC

LC**

TOTAL

NOTA

ALEXANDRESCU Gh. Andrei

27

19

 

 

 

 

 

ANDREI G.D. Gabriel‐Dorian

16

 

 

 

 

 

BUŞAGĂ Gh. Magdalena‐Daniela

21

 

 

 

 

 

CARTA P. Claudia Gabriella

26,5

19

 

 

 

 

 

CIOLOVAN Gh. Mihai Adrian

16

 

 

 

 

 

DUMITRU D. Teodor‐Mihai

24

13

 

 

 

 

 

FLOREA D. Ioana‐Adina

18,5

 

 

 

 

 

GEORGESCU I. Mihai‐Adrian

A*

 

 

 

 

 

 

IORDĂNESCU V. Irina‐Maria

16

 

 

 

 

 

LUPEA A.D. Rareş‐George

14*

 

 

 

 

 

MANDA V. Mihai‐Lucian

16

 

 

 

 

 

MOLDOVEANU G. Radu‐Nicolae

18

 

 

 

 

 

NEACŞU D. Alexandru‐Ovidiu

12*

 

 

 

 

 

PREDA E. Alin‐Ionuţ

18,5

 

 

 

 

 

ROBESCU V. Mihai

21,5

14

 

 

 

 

 

RUJAN H. Liviu

23

 

 

 

 

 

RUSU V.M. Mihai‐Alexandru

18

 

 

 

 

 

SOCEANU T.C. Mircea‐Andrei

22

15

 

 

 

 

 

SONU I. Daniel‐Marius

17,5

 

 

 

 

 

 

STOICA D. Gabriel‐Cristian

28

23

 

 

 

 

 

TIMOFTE N. Gabriel‐Sorin

A*

 

 

 

 

 

 

UNGUREANU C.N. George‐Alexandru

14*

 

 

 

 

 

 

URUCU M.C. Marius‐Cristian

26

23

 

 

 

 

 

VODĂ B.C. Mihai‐Alexandru

20

 

 

 

 

 

VULPEȘ T.C. Tiberiu‐Alexandru

21,5

15

 

 

 

 

 

ZAMURA I.M. Ioana‐Ancuţa

19

 

 

 

 

 

IOSIF George Mădălin 443A (dif.)

 e

12

 

 

 

 

 

NICOLAE Andrei 443A (dif.)

 e

 

 

 

 

 

PĂFĂLUȚĂ Răzvan 443A (dif.)

 e

12

 

 

 

 

 

434A

LAB

P1

P2

TC

LC**

TOTAL

NOTA

ANDREI E. Răzvan

20,5

 

 

 

 

 

BOERU S. Mihai‐Alexandru

19

 

 

 

 

 

BURUNOV N. Cristian‐Iulian

A*

 

 

 

 

 

 

CĂUIA I.C. Cristian Andrei

12*

 

 

 

 

 

DEMETER T. Andrei‐Tiberiu

27

 

 

 

 

 

DOBRE I. Alexandru

18,5

 

 

 

 

 

DRAGNE F. Ioana

24

 

 

 

 

 

 

ENE S. Valentin

23,5

 

 

 

 

 

GRIGORE‐CALEN V.I. Alexandru

24

 

 

 

 

 

GROZEA C. Marius‐Valentin

23

 

 

 

 

 

IORDACHE C.L. Florin‐Nicolae

22,5

14

 

 

 

 

 

JIPPA R.D. Bogdan‐Costin

18,5

 

 

 

 

 

LUPA V. Vlad‐Marius

20

 

 

 

 

 

MĂRĂŞESCU N.C. Nicolae‐Robert

24

17

 

 

 

 

 

MIRCEA C. Andrei‐Marius

19,5

 

 

 

 

 

MITITELU T.C. Eduard‐Tatian

22,5

12

 

 

 

 

 

OTOBÎCU B.V. Alexandru‐Mihai

21,5

 

 

 

 

 

PETRE I. Florin‐Cătălin

24

 

 

 

 

 

RONEA D. Constantin‐Laurenţiu

18,5

 

 

 

 

 

STAN N. Carmen Camelia

22,5

 

 

 

 

 

ZĂVOIANU P. George

20,5

13

 

 

 

 

 

EFTIMIE Vlad 444A (dif.)

 e

 

 

 

 

 

435A

LAB

P1

P2

TC

LC**

TOTAL

NOTA

AVRĂMESCU Mihai Cătălin

 e

17

 

 

 

 

 

CIOACĂ Marius

 e

 

 

 

 

 

COSTEA Cosmin

 e

 

 

 

 

 

DINICĂ V. Adrian-Viorel

A*

 

 

 

 

 

 

STÎNĂ Victor

27

 

 

 

 

 

 

441F (restanță)

LAB

P1

P2

TC

LC**

TOTAL

NOTA

CREȚU Matei

 e

 

 

 

 

 

GHITEA Mădălina

 e

 

 

 

 

 

POP Abigail Alexandra

 e

 

 

 

 

 

TOMULESCU Ionuț

 e

12

 

 

 

 

 

 

* LAB < 15: fără drept de intrare în examen în sesiunea de vară (refacere test laborator în sesiunea de toamnă)

* A = absent: refacere disciplină în anul universitar următor

** LC = lucrări curs: punctajul suplimentar va fi luat în considerare numai în situația în care este îndeplinită în prealabil condiția de promovare (T > 50)